Радіотехніка – завжди серед флагманів розвитку науки та техніки у світі: мобільний і супутниковий зв’язок, радіомовлення і телебачення, комп’ютерні та інформаційні системи, інтернет існують і розвиваються завдяки саме телекомунікаційним системам. Напрями професійної діяльності фахівців зі спеціальності «Електронні комунікації та радіотехніка» включають розробку та експлуатацію систем телекомунікацій, радіозв’язку, телебачення, радіоуправління, мобільного зв’язку, електронних і комп’ютерних систем тощо. Випускники реалізують себе на підприємствах та в компаніях операторів мобільного зв’язку, інтернет-провайдерів, на телебаченні та радіо, на виробництвах телекомунікаційної та радіоелектронної апаратури, програмного забезпечення тощо.
Щороку кількість абітурієнтів, які обирають ІТ галузь зростає, при цьому потреба в спеціалістах цієї галузі не зменшується, проте…
⠀
Технічний прогрес не стоїть на місці. Сучасні реалії вимагають сучасних методів проектування, фахівців які зможуть поєднувати в собі знання інженерів (в класичному розумінні) і програмістів. Для багатьох сфер діяльності людини такі фахівці є критично необхідними.
⠀
Це стосується галузей пов’язаних із космосом, зв’язком, ІоТ, військовою технікою, робототехнікою … та і взагалі всіх галузей пов’язаних із сучасними девайсами.
⠀
Наприклад, мало створити робота та встановити в нього електроніку, його необхідно ПРАВИЛЬНО запрограмувати, оживити. І тут мова йде не про класичне програмування, а саме про ПРИКЛАДНЕ ПРОГРАМУВАННЯ. Як би то не було дивно, але його застосовують усюди: від мультиварки до супутників, від смартфонів до озброєння.
⠀
Фахівці з таким комплексом знань і вмінь вкрай потрібні не тільки в Україні — їх також не вистачає і за кордоном.
⠀
Іноземні компанії полюють на таких спеціалістів. Ринок праці пропонує з/п на рівні, а то і більше ніж класичним програмістам, а компанії-роботодавці укладають договори з університетами та готові допомагати в підготовці таких кадрів.
⠀
І ось тут виникає питання: куди піти вчитися?
Радіотехнічний факультет КПІ ім. Ігоря Сікорського готує саме таких фахівців. Одним із пріоритетів навчання є практична підготовка студентів, орієнтація на створення нових сучасних пристроїв та систем.
⠀
Наші студенти виграють хакатони NASA, хакатони з Embedded systems, займають призові місця у фахових олімпіадах. Випускників факультету запрошують на роботу як в Україні, так і в Європі та Америці провідні компанії світу: Samsung, Siemens, Ring, Infineon Technologies, Global Logic та інші.
⠀
В підготовці студентів нам допомагають Dialog Semicondactor, Квант радіолокація, Vodafone та інші.
⠀
В цьому році була проведена велика напружена робота зі стейкхолдерами та спільно розроблені три нові сучасні освітні програми, за якими готуватимуть фахівців необхідних на ринку праці.